Czyszczenie zlewu granitowego

Wiemy doskonale jak trudne może być skuteczne czyszczenie zlewu granitowego, dlatego też polecamy Państwu specjalne środki dedykowane zlewozmywakom Laveo. Na rynku funkcjonują obecnie dwa preparaty, które umożliwiają zabezpieczenie oraz utrzymanie w czystości zlewów wykonanych z minerałów. W jaki sposób należy je stosować? Jeden z nich powinien być używany raz w tygodniu, natomiast drugi – codziennie. Zapewniamy, że czynność ta zajmie zaledwie chwilę. Nie więcej czasu niż umycie szklanki.


Pierwszy preparat przystosowany do konserwacji oraz zabezpieczania najlepiej jest stosować raz w tygodniu. Wystarczy aplikacja niewielkiej ilości środka bezpośrednio na powierzchnię zlewu przy użyciu delikatnej ściereczki. Odpowiedni skład sprawia, że po nałożeniu cienkiej warstwy tworzy się „laminat”, który chroni przed przywieraniem brudu, tłuszczu, czy przed osadzaniem się kamienia. Preparat ten charakteryzuje się również odpornością na niektóre chemikalia oraz utlenianie, a dzięki zawartej w nim specjalnej mieszance olejów silikonowych możliwe jest uzyskanie długotrwałego połysku na zabezpieczonej powierzchni. Przed nałożeniem preparatu konieczne jest jednak dokładnie czyszczenie zlewu granitowego. Jest to absolutna podstawa, o której nie wolno zapominać.

 

Drugi środek ma zastosowanie właśnie w czyszczeniu. Ma żelową konsystencję oraz bardzo przyjemny i orzeźwiający zapach cytryny. Odpowiednie połączenie środków powierzchniowo-czynnych oraz substancji aktywnej pozwoliło na uzyskanie wyjątkowych właściwości myjących. Preparat ten pomoże usunąć osad, kamień, a także inne zanieczyszczenia, które mogą pojawić się w trakcie użytkowania zlewozmywaka. Gęsta żelowa konsystencja ułatwia aplikację na zanieczyszczone miejsca oraz gwarantuje długi czas kontaktu środka z powierzchnią. Co ważne – jego spłukanie również jest bardzo proste. Preparat czyszczący ma w sobie aktywne substancje, które eliminują florę mikroorganizmów oraz zabezpieczają powierzchnię przed ich niekontrolowanym wzrostem. Powinno się stosować go raz dziennie, na koniec dnia, zmyciu wszystkich naczyń. Wystarczy niewielka ilość nałożona na ściereczkę, a następnie obfite spłukanie wodą. Kiedy mamy do czynienia z silnymi zabrudzeniami, warto jest pozostawić środek na powierzchni przez ok. kwadrans.

 

Czy zlew granitowy jest dobry wyborem? Zdecydowanie tak, gdyż należy do najbardziej ekskluzywnych i nowoczesnych typów zlewów, które obecnie są dostępne na rynku. Aby jednak utrzymać jego właściwości ważne jest systematyczne pielęgnowanie, konserwowanie i czyszczenie zlewu granitowego. Nie zabiera to wiele czasu, nie jest również trudne, a efekty są zdumiewające. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji zlewozmywak może uzyskać o wiele większą żywotność, a także zachować swój pierwotny, estetyczny wygląd.