Odwodnienia liniowe, Porady

Jak dbać o odpływy liniowe

     Nowoczesne, piękne łazienki charakteryzuje przestronność. Uzyskać ją można z pewnością za pomocą niejednego wykładnika. Gwarantem większej powierzchni strefy kąpielowej jest odpływ liniowy. Poza tym nie brak mu dyskrecji, elegancji i funkcjonalności. Polacy lubią rozsądne rozwiązania. Czy odpływy liniowe mają szansę na dobre zagościć w ich domach?

     W kilku słowach pragniemy rozwiać ewentualne obawy, co do podłogowego systemu odwadniającego. Konserwacja odpływu liniowego jest dziecinnie prosta. Każdy produkt uposażono w łatwo dostępne elementy.

  • Przy użyciu załączonego w zestawie haczyka zdejmujemy główną pokrywę.
  • Następnie wyjmujemy sitko, w którym gromadzą się wszelkie zanieczyszczenia i osady.
  • Kolejnym etapem jest uporządkowanie koryta. Wystarczy opróżnić i umyć pojemnik.

     To, co wyróżnia produkt Laveo to łatwość dostępu do poziomu syfonu od góry. Konstrukcja odpływu znacznie ułatwia jego utrzymanie w czystości. Używamy do tego łagodnych detergentów i środków, służących do pielęgnacji stali nierdzewnej. Czynność porządkową powtarzamy raz na jakiś czas, w zależności od częstotliwości użytkowania prysznica. Nie jest wymagany więc demontaż płytek ani wynajęcie profesjonalnej ekipy sprzątającej. Konserwacja trwa zaledwie chwilę. Oszczędzamy i szanujemy swój czas.

     Odpływy liniowe Laveo to rozwiązanie na lata. Wykonane ze stali nierdzewnej najwyższej jakości nie zawiodą użytkowników z długim stażem. Użyty materiał, brak plastikowych połączeń oraz części ruchomych gwarantuje długotrwałą szczelność i wytrzymałość. Niewielka wysokość montażu, wynosząca zaledwie 58 milimetrów umożliwia zastosowanie odpływu zarówno przy budowie od podstaw łazienki, jak i przy renowacji starych wnętrz. To, o czym warto pamiętać przy okazji instalacji odwodnienia liniowego to hydroizolacja. Zastosowanie bariery ochronnej w postaci płynnej folii, taśmy butylowej lub mankietu, izolującego wodę gwarantuje zabezpieczenie podłoża przestrzeni prysznicowej. Odpływy liniowe Laveo są objęte dziesięcioletnią gwarancją serwisową. To jeden z wielu czynników, dzięki którym decydując się na odwodnienie podłogowe, możemy spać spokojnie.