FAQS

Najczęściej zadawane pytania

Informacje ogólne

FAQ

FAQ czyli Frequently Asked Questions, to przygotowany dla Państwa zbiór najczęściej zadawanych pytań.

Podział zagadnień na kategorie

Dla Państwa wygody podzieliliśmy najczęściej zadawane pytania na kategorie produktowe.
By znaleźć interesującą odpowiedź wystarczy najechać na nazwę asortymentu by rozwinęła się lista pytań wraz z odpowiedziami.

Inne pytania

Jeśli nie znaleźli Państwo odpowiedzi na swoje pytanie lub też okazała się ona niewystarczająca, prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego albo o kontakt telefoniczny z odpowiednim działem.
Wszystkie dane kontaktowe można znaleźć na www w zakładce kontakt.

Co to jest przyłącze kątowe?

Przyłącze kątowe to niezbędny element instalacji z bateriami natryskowymi podtynkowymi, służący do połączenia węża natryskowego z instalacją podtynkową. Przyłącze kątowe może mieć dwojaką postać – standardową lub z uchwytem na słuchawkę.

Kupiłem baterię stojącą, a moje przyłącze hydrauliczne jest w dalekiej odległości od zlewu/umywalki i wężyki przyłączeniowe baterii do niego nie sięgają. Co zrobić?

Są na to dwa sposoby – najprostszy: zakup wężyków o wymaganej długości lub drugi polegający na zastosowaniu nypli, za pomocą których można połączyć dwa komplety wężyków.

Jaka głowica baterii jest lepsza 35 czy 40 mm?

Między tymi rodzajami głowic nie można wybrać lepszej i gorszej. Obie mają identyczną jakość i funkcjonalność, a różni je tylko rozmiar. W bateriach z szerokimi masywnymi korpusami, ze względu na ich gabaryty, najczęściej montuje się głowice większe (40 mm), w bateriach o niewielkich rozmiarach głowice mniejsze (35 mm). To jedyna różnica między nimi, nie wpływająca na jakość użytkowania.

Co oznacza grupa akustyczna i klasa przepływu baterii i jakie są najbardziej rekomendowane w przypadku konkretnych modeli (wannowa, umywalkowa, natryskowa, zlewozmywakowa)?

Klasa przepływu to szybkość przepływu wody przez głowicę baterii, co wpływa na to, jakim strumieniem (szerokim czy wąskim) będzie płynąć woda z baterii. W przypadku baterii wannowej klasa przepływu musi być wyższa (B, S) ze względu na to, że zbyt wąski strumień powodowałby, że wanna napełniałaby się wodą kilka godzin. W przypadku baterii umywalkowej może ona być dużo niższa, co dodatkowo sprzyja oszczędności wody (A, Z). Jeśli chodzi o grupę akustyczną jest to stopień głośności działania baterii – I oznacza cichą pracę baterii, II głośniejszą.

Co sprzyja oszczędzaniu wody, jeśli chodzi o funkcje armatury?

Oszczędzaniu wody w przypadku baterii służy jej klasa przepływu, co wpływa na wielkość strumienia, którym woda wypływa z wylewki oraz aeratory (perlatory). Warto sprawdzić czy bateria posiada na końcu wylewki aerator – najczęściej informacje o jego obecności producenci umieszczają na opakowaniach lub w instrukcjach montażu. W przypadku marki Laveo jest ona oznaczana na opakowaniach piktogramem „oszczędność wody”.

Jaki okres gwarancji mają baterie Laveo i co jest nią objęte?

Baterie Laveo są objęte 8-letnią gwarancją na szczelność korpusu i głowicę. Na węże przyłączeniowe, uszczelki, aeratory czy też inne elementy baterii okres gwarancji wynosi 2 lata.

Kiedy lepsza będzie zwykła bateria, a kiedy bateria termostatyczna? Od czego zależy jej montaż?

Funkcjonalności obu typów baterii nie różnią się zasadniczo i stosowane są zarówno w domach, mających przyłącze do ciepłociągów miejskich, jak i własnego podgrzewania wody. To co natomiast jest plusem baterii termostatycznej to możliwość ustawienia jednej temperatury wody, która niezależnie od wszystkiego będzie niezmienna przez cały czas jej użytkowania. Ze względu na możliwość ustawienia stałej temperatury np. 38 stopni Celsjusza jest ona szczególnie polecana rodzinom z małymi dziećmi lub osobami starszymi ze względu na możliwość zminimalizowania ryzyka poparzenia.

Jeśli awarii ulegnie bateria podtynkowa czy to oznacza, że będę musiał kuć ścianę by ją wymienić?

Nie, ale pod warunkiem, że w momencie instalacji zestawu podtynkowego przewidziano w ścianie rewizję do celów serwisowych. Najczęściej stanowi/stanowią ją glazura mocowana w miejscu obok baterii na magnes lub inną formę mocowania, umożliwiającego otwarcie.

Co znajdę w komplecie z baterią Laveo poza sama baterią?

Wszystkie baterie Laveo wyposażone są w niezbędne elementy przyłączeniowe do instalacji hydraulicznej. Dodatkowo każda bateria umywalkowa posiada w komplecie korek umywalkowy (najczęściej klik-klak).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii zlewozmywakowej?

Wybierając baterię zlewozmywakową trzeba wziąć pod uwagę trzy zasadnicze elementy: brak/obecność zmywarki, głębokość komory zlewozmywaka i umiejscowienie zlewozmywaka. Do zlewozmywaka montowanego pod oknem należy dobrać baterię składaną, tak by nie przeszkadzała ona swobodnemu otwarciu okna. Do zlewozmywaka z głębokimi komorami można dobrać baterię o niższym korpusie. Dla użytkowników nie posiadających zmywarek lub głębokich komór zlewozmywaka rekomendowane są natomiast baterie z wysokim korpusem w celu swobodnego mycia przedmiotów wielkogabarytowych lub dużej ilości naczyń.

Jakie zastosowanie mają baterie z dźwignią medyczną?

Jakie zastosowanie mają baterie z dźwignią medyczną?
Bateria z dźwignią medyczną jest przeznaczona do montażu głównie w placówkach służby zdrowia. Ze względu na bardzo długą dźwignię umożliwia zamknięcie wody łokciem, tak by zachować sterylność umytych rąk bez kontaktu z armaturą.

Czy baterie posiadają atest PZH?

Czy baterie posiadają atest PZH?
Tak, wszystkie baterie marki Laveo posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny, który dopuszcza je do kontaktu z żywnością.

Co to jest bateria termostatyczna?

Bateria termostatyczna wyposażona jest w specjalną głowicę, która pozwala ustawić stałą temperaturę wody, zwykle 38 stopni Celsjusza lub inną zapewniającą komfort cieplny. Rozwiązanie to powoduje, ze bateria bez konieczności każdorazowego ustawienia manualnego osiąga żądaną temperaturę w krótkim czasie od otworzenia strumienia wody. Tym samym polecana jest rodzinom z małymi dziećmi lub osobami starszymi, ponieważ ogranicza ryzyko poparzenia się przez użytkownika baterii.

Jak zapewnić długie, prawidłowe działanie baterii termostatycznej?

W tym celu należy raz-dwa razy w miesiącu wykorzystać pełen zakres temperatury wody. By to zrobić, odkręcamy zimną wodę na około 2 minuty, a następnie również na 2 minuty odkręcamy wodę gorącą, po czym wracamy do ustawienia na 38°C. Identycznie postępujemy z przełącznikiem funkcji.

Jaka jest różnica między korkiem klik-klak, a korkiem automatycznym?

Jeśli chodzi o działanie mają one tę samą funkcjonalność i służą zamknięciu odpływu wody w komorze umywalki. Różnią się natomiast sposobem obsługi. Korek automatyczny wyposażony jest w cięgno, które znajduje się w korpusie baterii i wymaga mechanicznej obsługi – pociągnięcia i wciśnięcia w celu zamknięcia/otwarcia odpływu wody. Korek klik -klak nie ma natomiast bezpośredniego połączenia z samą baterią. Uruchamia się go z pozycji komory umywalki, wciskając dłonią w celu zamknięcia/otwarcia odpływu.

Montaż filtrów do baterii stojących i ściennych – czy jest konieczny?

Tak, jest konieczny. Filtry zabezpieczają bowiem baterie przed dostaniem się do nich niechcianych zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić głowicę baterii i płytki ceramiczne znajdujące się w jej wnętrzu. W przypadku baterii stojących zalecane jest stosowanie zaworów kątowych z filtrem, w przypadku modeli ściennych – uszczelek z filtrem.

Jak często i jaki sposób czyścić aerator?

Aerator baterii należy czyścić raz na dwa miesiące. W tym celu należy zamknąć przepływ wody, wykręcić aerator i dobrze go opłukać, a w przypadku silnego zabrudzenia lub nagromadzenia kamienia wapiennego delikatnie wyczyścić szczoteczką.

Jak usunąć dość trwały i trudnoschodzący osad z kamienia wapiennego na armaturze, tak by jej nie uszkodzić?

Aby usunąć długotrwały lub uporczywy osad należy spryskać miejsce, które jest nim objęte preparatem Laveo i pozostawić go na 15 minut, by wniknął w strukturę zabrudzenia i je rozpuścił. Czynność te można wykonać także, przecierając korpus baterii wodą z octem spożywczym rozcieńczonymi w stosunku 1:1.

Czym najlepiej czyścić armaturę?

W bogatej gamie preparatów do produktów Laveo znajduje się dedykowany preparat do czyszczenia armatury. Można go zastąpić środkami czyszczącymi, które zwykle każdy ma w domu, z czego najlepiej sprawdzającym się zarówno pod względem czyszczenia, jak i łagodnego działania wobec powłok chromowych baterii jest płyn do mycia naczyń. Należy pamiętać, żeby nie czyścić armatury czyścikami drucianymi czy szorstką stroną gąbki, żeby nie zostawić na jej powierzchni zarysowań.

Co to jest system antykamień w słuchawkach i deszczowniach, i jak działa?

Antykamień to system sprzyjający utrzymaniu w czystości dysz słuchawki prysznicowej lub deszczowni górnej i zapewnienie im należytej drożności. Zazwyczaj stanowi go system gumowych tulejek, które poprzez mocne potarcie palcem automatycznie odkamieniają dysze. Bardziej zaawansowany technologicznie system anty-kamień (w produktach Laveo nazywany easy-clean) występuje np. w kolumnie prysznicowej Cers i ogranicza się do wykonania jednego ruchu w celu pozbycia się zalegającego kamienia wapiennego – naciśnięciu odpowiedniego przycisku w deszczowni lub przekręcenia tarczy słuchawki w celu samooczyszczenia produktu, poprzez wysunięcie mikroigieł.

Co to jest system anty-skręt w wężach natryskowych?

System anty-skręt w wężach natryskowych zapobiega skręcaniu się węża podczas czynności higienicznych. Wąż w niego zaopatrzony ma albo podwójny oplot albo wykonany jest z tworzywa, które wykazuje odporność na skręcanie, np. PVC.

Czy istnieje możliwość narożnego montażu panelu natryskowego?

Tak, każdy panel ma możliwość montażu narożnego pod warunkiem dokupienia do niego (jeśli nie znajduje się w komplecie) specjalnego uchwytu do montażu narożnego.

Czy wszystkie górne deszczownie mają taki sam gwint i mogę dokupić dowolną do swojej kolumny Laveo?

Tak. Deszczownie większości producentów maja standardowe mocowanie na gwint ½”.

Z iloma dyszami do hydromasażu najlepiej kupić panel?

W przypadku paneli prysznicowych nie sprawdza się powiedzenie „im więcej, tym lepiej”, bo zbyt duża ilość dysz, przy niestabilnym ciśnieniu wody może powodować, że niektóre z nich nie będą spełniać swojej funkcji. Dlatego najlepiej inwestować w panele posiadające 3-6 elementów hydromasujących.

Jaki jest minimalny spadek wody potrzebny do sprawnego działania odpływu?

Minimalny wymagany spadek wody dla sprawnego działania odpływu to 2 stopnie w kierunku pionu kanalizacyjnego.

W jaki sposób możliwe jest czyszczenie syfonu?

Razem z odpływem w komplecie dostarczany jest haczyk, dzięki któremu z łatwością będziemy mogli zdemontować ruszt (element dekoracyjny ze wzorem lub płytką ceramiczna) i dostać się do syfonu.

Czy syfon ma sitko?

Odwodnienia liniowe mają na wyposażeniu sitko do zatrzymywania większych nieczystości.

Co to są nóżki montażowe?

Nóżki montażowe służą do szybszego osadzenia odpływu i jego wypoziomowania w łazience lub innym miejscu, gdzie zamierzamy zamontować odpływ. Nóżki montażowe nie spełniają żadnej innej funkcji.

Jak dobrać wielkość odpływu do kabiny?

Zaleca się, aby odpływ był mniejszy od wielkości kabiny lub wnęki na prysznic o ok. 20 cm. Nie poleca się, aby wielkość odpływu była taka sam jak wielkość kabiny, ponieważ podczas montażu mogą wyniknąć problemy z osadzeniem odpływu.

Czy na zlewozmywaku granitowym można stawiać gorące naczynia? Czy to nie uszkodzi jego powierzchni?

Zlewozmywak granitowy jest odporny na temperaturę do 250°C. Można postawić na nim gorący garnek, jeśli mamy pewność, że jego temperatura nie przekracza tej wartości. Należy jednak pamiętać, że temperatura naczynia bezpośrednio po zdjęciu z kuchenki może być wyższa niż temperatura gotującej się w nim potrawy i może przekraczać 250°C.

Co to jest korek automatyczny i czy wszystkie zlewy Laveo są w niego wyposażone?

Korek automatyczny to zamknięcie odpływu wody w komorze zlewozmywaka za pomocą pokrętła umieszczonego na rancie zlewu. Główną zaleta korka automatycznego jest możliwość wypuszczenia brudnej wody z komory bez konieczności wkładania do niej rąk. W zależności od modelu, zlewozmywaki marki Laveo są wyposażone w korek automatyczny, manualny lub nowość w ofercie – korek sterowany przyciskiem.

Jaki okres gwarancji mają zlewozmywaki Laveo i co jest nią objęte?

Zlewozmywaki marki Laveo objęte są odpowiednio: 10-letnim – granitowe i 15-letnim – stalowe, okresem gwarancyjnym. Wyposażenie zlewozmywaków (syfony, korki, baterie i inne akcesoria dołączone opcjonalnie do kompletu) może posiadać inny okres gwarancyjny, którego szczegóły są każdorazowo uwzględniane w karcie gwarancyjnej.

Czym czyścić zlewozmywak Laveo?

Zlewozmywaki granitowe najlepiej czyścić specjalnymi, przeznaczonymi do tego celu, środkami, takimi jak preparat do czyszczenia zlewozmywaków granitowych marki Laveo .
Do usuwania codziennych zabrudzeń możemy użyć również tradycyjnych środków czyszczących niezawierających w swoim składzie chloru i jego pochodnych. Do usuwania osadów z kamienia można zastosować mieszankę octu kuchennego i ciepłej wody w proporcji 1:1, którą należy pozostawić na czyszczonej powierzchni ok 5h, przetrzeć miejsca zabrudzone szorstką stroną gąbki, a następnie dokładnie spłukać.

! Zlewozmywaków granitowych nie należy czyścić środkami żrącymi i zawierającymi elementy ścierne.

Systematyczne używanie środków przeznaczonych do konserwacji zlewozmywaków granitowych (preparat do konserwacji zlewozmywaków granitowych marki Laveo) – ułatwia utrzymanie zlewozmywaka w czystości.

Czy zlewozmywaki się odbarwiają?

Zlewozmywaki marki Laveo są odporne na odbarwienia. Należy jednak pamiętać o właściwym ich użytkowaniu: nie stosować drażniących środków chemicznych do czyszczenia zlewozmywaka, nie pozostawiać na powierzchni barwiących substancji i produktów spożywczych (np. buraczki, wino czy sok z cytryny), systematycznie konserwować zlewozmywak dedykowanymi do tego celu środkami 

Czy przy montażu trzeba używać klipsów montażowych?

Wszystkie zlewozmywaki marki Laveo posiadają w komplecie zestaw klipsów montażowych. Ich użycie – ze względu na dużą masę zlewozmywaków – nie jest konieczne podczas montażu modeli wykonanych z granitu. W takim przypadku wystarczające jest użycie silikonu, który zabezpieczy blat przed wodą, a jednocześnie uniemożliwi przesuwanie się zlewozmywaka podczas codziennych czynności. Pozostałe modele wykonane ze stali wymagają użycia klipsów montażowych.

Co to jest korek klik-klak w zlewach i co czego służy?

Korek typu klik-klak jest korkiem, w którym otwarcie i zamknięcie odpływu jest wykonywane przez jego naciśnięcie (możemy to zrobić np. drewnianą łyżką z długim trzonkiem). Powierzchnia korka jest płaska, dzięki czemu nie gromadzą się na jego powierzchni resztki jedzenia.

Korek klik-klak to nowość w ofercie marki Laveo – zostały w niego wyposażone wybrane modele zlewozmywaków.

Jakie funkcje spełnia wystający front w zlewozmywaku Komodo?

Szeroki front, widoczny na tle kuchennych mebli nadaje zlewozmywakowi Komodo wyjątkowy, oryginalny i efektowny wygląd.

Poza funkcją estetyczną, zadaniem widocznego frontu w modelu Komodo jest ochrona drzwiczek szafki kuchennej przed zabrudzeniem i zaciekami powstającymi podczas zmywania. Woda zamiast na meble, spływa po froncie na podłogę, z której łatwiej jest wodę usunąć. Dodatkowo wystający front umożliwia przysunięcie się jak najbliżej zlewozmywaka i przyjęcie wygodnej, nieobciążającej pleców, pozycji podczas wykonywania codziennych czynności.

Gdzie zgłosić usterkę okapu?

Każdą usterkę należy zgłosić do Serwisu centralnego marki Laveo.

Czy jest sens montować okap, jeśli ze względów na obostrzenia administracji budynku nie mogę go podłączyć do wentylacji?

Tak, okap kuchenny ma możliwość pracy jako pochłaniacz i w związku z tym nie wymaga podłączenia do instalacji wentylacyjnej. Żeby jednak spełniał swoją funkcje pochłaniacza należy do niego zamontować filtr węglowy.

Jakie rury podłączeniowe stosować do okapów marki Laveo?

W zależności od modelu okapu, do okapów Laveo należy zastosować kanały kwadratowe o przekroju 90 x 90 mm lub okrągło o średnicy 100 lub 120 mm.

Co jest powodem głośnej pracy okapu?

Możliwych przyczyn jest kilka. Począwszy od źle dobranej średnicy przewodu odprowadzającego powietrze, poprzez zatkany komin wentylacyjny lub zbyt wiele załamań w przewodzie wentylacyjnym. Przyczyną może być też nieprawidłowy montaż okapu lub pozostawienia zbyt dużego luzu w śrubach mocujących.

Jak dobrać okap do wielkości kuchni?

Przed zakupem okapu kuchennego należy najpierw obliczyć kubaturę pomieszczenia. W tym celu mnożymy wysokość kuchni przez powierzchnię jej podłogi. Otrzymany wynik musimy następnie pomnożyć przez 6. Otrzymany w ten sposób wynik stanowi wydajność okapu zapisaną w metrach sześciennych na godzinę.
Dla przykładu, przy kuchni o kubaturze 40 m2, będziemy potrzebowali okapu, który charakteryzuje się mocą co najmniej 240 m3/h.

Jaka wysokość instalacji okapu jest najbardziej optymalna dla jego prawidłowej pracy?

W przypadku korzystania z płyty elektrycznej, wysokość instalacji okapu to minimum 45 cm od jej powierzchni. W przypadku płyty gazowej – min. 65 cm.

Co może być przyczyną tego, że okap za słabo zasysa opary?

Najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów z pochłanianiem oparów są zapchane filtry. Filtr przeciwtłuszczowy w takim przypadku należy umyć, natomiast filtr węglowy wymienić na nowy.

Nie działa jeden lub więcej punktów świetlnych okapu. Co może być przyczyną?

Najprawdopodobniej przepaliła się żarówka halogenowa lub LED. Żarówkę należy wymienić na nową, zgodną z symbolem podanym w instrukcji montażu okapu.

Jaki jest okres gwarancji na okapy marki Laveo?

Okres gwarancji na okapy Laveo wynosi 2 lata.

Czym najlepiej czyścić okap?

Okapy należy czyścić łagodnymi środkami czyszczącymi nie zawierającymi granulatów ściernych ani agresywnych dodatków chemicznych, jak np. chlor. Do czynności pielęgnacyjnych nie należy używać czyścików drucianych lub szorstkiej strony gąbki, żeby nie pozostawić na powierzchni okapu zarysowań.

Jak często należy czyścić okap?

Okap należy czyścić minimum raz w miesiącu lub co 35 godzin pracy okapu. Czynnościami tymi nie tylko należy objąć zewnętrzną cześć okapu, ale umyć go dokładnie również wewnątrz.

Czy filtry można myć, a jeśli tak to czym?

Myć można jedynie filtry aluminiowe, na których zatrzymują się tłuszcze. Sposób czyszczenia jest dwojaki – pod bieżącą wodą z dodatkiem środków myjących, np. płynu do mycia naczyń lub w zmywarce.

Gdzie można kupić części zamienne do produktów Laveo?

Części zamienne do produktów Laveo można kupić we wszystkich marketach budowlanych i sklepach hydraulicznych. W przypadku braku ich dostępności można zamówić je też bezpośrednio od producenta, kontaktując się z Serwisem centralnym Laveo.

Czy części zamienne do produktów Laveo muszą być tej samej marki czy mogę zakupić element innego dostawcy?

Każda część zamienna odpowiadająca specyfikacji technicznej produktu, będzie odpowiednia do produktów Laveo, niezależnie od jej producenta. Ostrożność należy zachować jednak w przypadku wariantów kolorystycznych elementów zamiennych, np. w wykończeniu granitowym, ponieważ nie każdy z producentów stosuje identyczne odcienie kolorystyczne.

Gdzie mogę kupić części zamienne do okapów (np. filtr węglowy)?

Części zamienne można dokupić zamawiając je z Serwisu centralnego marki Laveo oraz u partnerów handlowych marki Laveo.

Gdzie i jak mogę zgłosić reklamację?

Reklamacje na wszystkie produkty marki Laveo należy zgłaszać bezpośrednio do Serwisu centralnego, korzystając ze znajdującego się na www formularza kontaktowego.

Czym najlepiej czyścić armaturę?

W bogatej gamie preparatów do produktów Laveo znajduje się dedykowany preparat do czyszczenia armatury. Można go zastąpić środkami czyszczącymi, które zwykle każdy ma w domu, z czego najlepiej sprawdzającym się zarówno pod względem czyszczenia, jak i łagodnego działania wobec powłok chromowych baterii jest płyn do mycia naczyń. Należy pamiętać, żeby nie czyścić armatury czyścikami drucianymi czy szorstką stroną gąbki, żeby nie zostawić na jej powierzchni zarysowań.

Jak usunąć dość trwały i trudnoschodzący osad z kamienia wapiennego na armaturze, tak by jej nie uszkodzić?

Aby usunąć długotrwały lub uporczywy osad należy spryskać miejsce, które jest nim objęte preparatem Laveo i pozostawić go na 15 minut, by wniknął w strukturę zabrudzenia i je rozpuścił. Czynność te można wykonać także, przecierając korpus baterii wodą z octem spożywczym rozcieńczonymi w stosunku 1:1.

Jak często i jaki sposób czyścić aerator?

Aerator baterii należy czyścić raz na dwa miesiące. W tym celu należy zamknąć przepływ wody, wykręcić aerator i dobrze go opłukać, a w przypadku silnego zabrudzenia lub nagromadzenia kamienia wapiennego delikatnie wyczyścić szczoteczką.

Czym pielęgnować zlewozmywak granitowy?

Do czyszczenia i konserwacji zlewozmywaków granitowych Laveo polecamy dedykowane preparaty z linii Laveo, które służą do regularnej pielęgnacji zlewozmywaka. Preparat do czyszczenia zlewozmywaka należy stosować po każdym zmywaniu naczyń, natomiast do zabezpieczenia (impregnacji) raz w tygodniu.

Czy preparaty do konserwacji i czyszczenia zlewozmywaków granitowych Laveo będą też dobre do zlewozmywaków innych producentów?

Preparaty Laveo z powodzeniem mogą być stosowane do czyszczenia i konserwacji zlewozmywaków innych firm, gdyż ich skład został opracowany na bazie wielu testów na różnych strukturach mineralnych.

Czym najlepiej czyścić okap?

Okapy należy czyścić łagodnymi środkami czyszczącymi nie zawierającymi granulatów ściernych ani agresywnych dodatków chemicznych, jak np. chlor. Do czynności pielęgnacyjnych nie należy używać czyścików drucianych lub szorstkiej strony gąbki, żeby nie pozostawić na powierzchni okapu zarysowań.

Jak często należy czyścić okap?

Okap należy czyścić minimum raz w miesiącu lub co 35 godzin pracy okapu. Czynnościami tymi nie tylko należy objąć zewnętrzną cześć okapu, ale umyć go dokładnie również wewnątrz.

Czy filtry można myć, a jeśli tak to czym?

Myć można jedynie filtry aluminiowe, na których zatrzymują się tłuszcze. Sposób czyszczenia jest dwojaki – pod bieżącą wodą z dodatkiem środków myjących, np. płynu do mycia naczyń lub w zmywarce.

    Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

    Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, napisz do nas! Odpowiemy i doradzimy.