Porady, Zlewozmywaki granitowe, Zlewozmywaki stalowe

Jak dobrać zlewozmywak do szafki?

Zlewozmywak dobieramy w zależności od wielkości szafki jaką posiadamy. Najpopularniejszymi szafkami – najczęściej spotykanymi jest szafka 60 cm. Oznacza to, że ma ona szerokość 60 cm.

Na ogół producenci zlewozmywaków podają na opakowaniu do jakiej szafki dany zlewozmywak pasuje. Jeśli takiej informacji nie znajdziemy, z łatwością możemy zmierzyć to sami.
W zależności od typu montażu zlewozmywaka musimy zwrócić uwagę na konkretne parametry.

Zlewozmywak może być wpuszczany, podwieszany, nakładany, montowany na równi z blatem.

Jeśli zlewozmywak jest wpuszczany czy podwieszany lub montowany na równi z blatem to do szafki pod zlewozmywakiem musi się zmieścić jego komora wraz z osprzętem – np. bateria. Czyli najlepiej i najbezpieczniej jest tu zmierzyć zewnętrzny wymiar komory wraz z miejscem pod baterię, wtedy na pewno szafka będzie dobrana odpowiednio. Należy pamiętać, że jeśli zlew posiada ociekacz to również pod ten ociekacz wycinamy otwór w blacie. Do szafki wchodzi komora a ociekacz jest nad szafkami.

Sytuacja jest nieco inna jeśli kupujemy zlewozmywak nakładany. Tutaj jego cały wymiar determinuje nam rozmiar szafki. Taki typ zlewozmywaka leży na szafce w całości, niezależnie czy jest to komora z ociekaczem czy dwie komory.

wizualizcja_barbados_16.08