Akcesoria, Baterie kuchenne, Baterie łazienkowe, Natryski i wanny, Porady

Jak prawidłowo czyścić armaturę?

     Jak wiadomo baterie mają różne rodzaje wykończenia – chromowane, inoxowe, w odcieniach mosiądzu antycznego czy granitu. Do każdego z nich powinniśmy dobierać indywidualne, dedykowane im środki czystości, ponieważ to, co doskonale odświeża i czyści chrom, może na przykład odbarwić powłokę w innych odcieniach.

Podstawy czyszczenia

     Absolutnym niezbędnikiem w czyszczeniu armatury jest miękka ściereczka. Pod żadnym pozorem do tej czynności nie można wykorzystywać drucianych szczotek czy szorstkiej strony gąbek. Podobnie rzecz się ma z preparatami do czyszczenia. Bezwzględnie odradzane do czyszczenia armatury są środki z granulatem ściernym. Mogą one bowiem uszkodzić strukturę powierzchni baterii, pozostawiając na niej zarysowania.

Czym najlepiej czyścić armaturę?

     Dedykowanym środkiem do czyszczenia armatury jest preparat Laveo. Niezależnie od rodzaju wykończenia działa on w sposób łagodny, a zarazem skuteczny na każdej powierzchni. W przypadku wielodniowych czy wielotygodniowych zaniedbań, wskutek których na armaturze osiadł uporczywy kamień wapienny, preparat Laveo należy zaaplikować i pozostawić na 15 minut, by wniknął w strukturę zabrudzenia i je rozpuścił.

     By walczyć z uporczywym kamieniem – armaturę można również przetrzeć wodą z octem przygotowaną w stosunki 1:1. Takiej mieszanki czy też substancji na bazie alkoholu nie można jednak używać na powierzchni baterii w wykończeniu mosiądzu antycznego lub granitu ze względu na możliwość odbarwienia ich powłok. Do wariantów kolorystycznych baterii najlepiej używać płynu do mycia naczyń, a w przypadku uporczywego osadu wapiennego dedykowanego środka usuwającego kamień. Warto jednak upewnić się co zawiera taki środek i skonfrontować jego składniki z instrukcją zaleceń pielęgnacyjnych dołączoną do baterii.