Akcesoria, Porady, Zlewozmywaki stalowe

Jak wyczyścić zlewozmywak ze stali nierdzewnej?

Wszystko zależy od rodzaju zanieczyszczenia jakie powstało na powierzchni zlewozmywaka.

Jeśli jest to osad powstający po zmywaniu naczyń, zwykłe zabrudzenia można usunąć, używając standardowych środków przeznaczonych do czyszczenia tego rodzaju zlewozmywaków.
Polecamy do tego preparat Laveo do czyszczenia zlewozmywaków stalowych . Można też zastosować domowe sposoby jak soda oczyszczona i sól kuchenna. Wystarczy na zwilżoną powierzchnie zlewozmywaka rozsypać trochę sody zmieszanej z solą, odczekać kilka sekund aż substancje się rozpuszczą i przetrzeć powierzchnię zlewu.
Spłukać dużą ilością wody i wytrzeć do sucha. Należy uważać, aby nie czyścić zlewu zanim sól się nie rozpuści, jej drobinki mogą porysować powierzchnię zlewu.

Aby szybko i sprawnie usunąć osad z kamienia, gromadzący się na zlewozmywaku najlepiej do tego użyć wody z octem w proporcji 1:1. Można napełnić komorę zlewozmywaka ciepłą wodą wymieszaną z octem i pozostawić na godzinę następnie wypuścić wodę i przetrzeć zlew miękką gąbką. Efekt gwarantowany.

Kluczem do utrzymania przez lata zlewozmywaka w dobrym stanie jest systematyczność konserwacji i regularnego czyszczenia, tak by nie dopuścić do dużych zabrudzeń.