Porady

Jaką baterię wybrać do zlewu granitowego?

Kuchnia powinna być funkcjonalną przestrzenią. Strefę zmywania należy właściwie wyposażyć oraz zapewnić w niej niezbędne elementy. Decydując się na granitowy zlewozmywak, należy dobrać do niego odpowiednią baterię kuchenną. Szeroka oferta baterii sprawia, że wybór powinien być łatwy, należy jednak pamiętać, aby kierować się nie tylko względami wizualnymi, ale również funkcjonalnością.

Zwykło się twierdzić, że do zlewozmywaka granitowego najlepiej pasują baterie granitowe. I jest to prawda! Baterie granitowe odznaczają się wyjątkową elegancją oraz trwałością. Podobnie jak modele ze stali, są odporne na zmiany temperatur, zarysowania, czy też uszkodzenia mechaniczne. Dlatego w ofercie Laveo zostały stworzone kompletne zestawy zawierające zlewozmywak wraz z odpowiednio dobraną kolorystycznie baterią. Wśród takich gotowych setów znajdziemy serię Barbados, gdzie mamy, aż trzy wykończenia do wyboru (beżowy, szary oraz czarny) oraz serię Celia, w której znajdziemy cztery wersje zlewozmywaka (1-, 1,5- oraz 2-komorowego) wraz z baterią.

Poza gotowymi zestawami w ofercie Laveo znajdziemy baterie granitowe, które samodzielnie możemy dobrać do wykończenia zlewozmywaka. Ich kolorystyczne dopasowanie (beżowe, szare czy czarne) stworzy harmonijną całość. Na korzyść baterii przemawiają również odpowiednio wyprofilowane oraz ruchome wylewki. Do wyrobu mamy bowiem niskie baterie Iga z długą wylewką bądź Daga, które mają  wyciąganą wylewką.

W ofercie znajdziemy baterie Lena w wylewką „L” oraz Luna wersja w wyciąganą wylewką.

Baterie z wylewką „U” Lete bądź Daru z wylewką „U” wraz wyciąganą wylewką. Wyciągana wylewka jest praktyczna i pomocna, nie tylko w przypadku zlewozmywaka o dużych rozmiarach. Dzięki takiemu modelowi otrzymujemy większą swobodę w codziennym przygotowywaniu posiłków oraz podczas mycia naczyń. Ponadto dzięki długiemu wężowi otrzymujemy większy zasięg do miejsc poza zlewem, co pozwala np. napełnić wodą oddalony garnek, bez konieczności wstawiania go do komory zlewu.

Mogłoby się wydawać, że dopasowanie odpowiedniej baterii do posiadanego zlewu jest schematyczne. Stalowy zlew to chromowana bateria, natomiast zlew granitowy do granitowej baterii. Takie połączenie jak najbardziej wygląda dobrze, jednak nie jest jedyną opcją. Materiały można łączyć między sobą, dlatego do granitowego zlewozmywaka możemy jak najbardziej dobrać chromową baterią, takie zestawienie będzie niezwykle ciekawe, stanowiąc świetny kontrast w kuchennej przestrzeni oraz odgrywając rolę dekoracji. Do wyboru mamy baterie całkowicie chromowe bądź te łączące chrom z elementami kolorowymi jak np. kwadratowa seria Kvadrato, której korpus jest kolorowy, natomiast wylewka jest w kształcie „L” w chromie. Podobna jest seria Polla-minimalistyczne baterie z wylewką „U”, które posiadają kolorowy korpus, bądź występują w wersji kolorowej, ruchomej oraz elastycznej wylewki.

To jednak nie koniec możliwości jakie daje nam marka Laveo, gdyż do granitowego zlewozmywaka możemy dobrać kolorową baterię w wykończeniu grafitowym, czarnym bądź też łączonym jak np. czarny ze złotym. Takie rozwiązania znajdziemy w serii Evora, Pretto oraz Polla.

Dopasowując baterię do zlewozmywaka, warto zwrócić uwagę również na kształt, wielkość oraz funkcjonalność wylewki. Pamiętajmy, że bateria może doskonale dopełniać aranżację, ale lepiej, by jej nie przyćmiewała.