Porady, Zlewozmywaki granitowe

Zadbaj o zlewozmywak granitowy – niech służy latami

     Coraz chętniej inwestujemy w rzeczy droższe, dobre jakościowo, które mają starczyć na długie lata. I nic dziwnego – im lepsza jakość, tym dłuższa gwarancja producenta i żywotność produktu. Jeśli jednak inwestować to z wiedzą, jak używać i konserwować produkty z wyższej półki tak, by nie stracić na nie gwarancji i zapewnić im dobrą kondycję przez lata. Jednymi z elementów wyposażenia wymagającymi szczególnej dbałości są zlewozmywaki granitowe… A wbrew pozorom utrzymywanie ich świetnej kondycji nie jest trudne. Trzeba pamiętać tylko o jednej prostej zasadzie: regularności.

Po pierwsze: czyszczenie

     O zlew należy dbać codzienne. Nie chodzi tu o to, żeby po każdym opłukaniu szklanki dokładnie go myć. Wystarczy tę czynność wykonywać raz dziennie, na przykład wieczorem po całym dniu użytkowania.
– Dedykowanym środkiem do czyszczenia zlewozmywaków granitowych jest mleczko czyszczące Laveo – mówi Marek Prus, menedżer produktu zlewów granitowych Laveo.
Alternatywa wobec niego, która jednak nie przynosi takich rezultatów, jak specjalistyczny preparat to płyn do mycia naczyń. Po wyczyszczeniu zlewu pozostałości substancji myjących trzeba spłukać ciepłą wodą, a zlew wytrzeć do sucha miękką ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

Po drugie: szybkie usuwanie substancji bawiących

     Zlew granitowy, poza zwykłą pielęgnacją, należy wyczyścić, jak najszybciej, jeśli na jego powierzchnię została wylana substancja silnie barwiąca. Plamy z buraków, herbaty, wina, soku z czarnej porzeczki i powinny być natychmiast czyszczone. Nie należy jednak używać w tym celu żadnych wybielaczy czy drucianych gąbek, żeby nie pozostawić zarysowań lub plam na powierzchni zlewu.

Po trzecie: zapobieganie

     Aby zwiększyć odporność zlewozmywaka na zabrudzenia i przebarwienia, warto go impregnować.
– W tym celu powstał preparat do zabezpieczenia zlewozmywaków granitowych Laveo – mówi Marek Prus.
Czynność impregnacji wystarczy wykonać raz w tygodniu, by utrzymać właściwą ochronę przed niepożądanymi skutkami użytkowania. Preparat zabezpiecza bowiem zlewozmywak cienką warstwą ochronną, która jest w stanie przetrwać na jego powierzchni kilka dni.

     Pamiętając o tych trzech nawykach właściwej pielęgnacji – z bardzo dużym prawdopodobieństwem będziemy cieszyć się estetyką zlewu granitowego nie tylko przez okres gwarancji, ale o wiele dłużej. Czynności te nie zajmują dużo czasu, ale nawyk ich regularnego wykonywania pozwoli, by zlew był nie tylko elementem użytkowym, ale i prawdziwą ozdobą kuchni na długie lata.