Blog

Złoto w łazience

Złoty kolor w wystroju wnętrz to niewątpliwie najmodniejszy trend ostatnich miesięcy. Największą zaletą tego koloru jest to, że niezależnie od tego w jakiej formie się pojawia zawsze daje elegancki efekt. Jeśli zależy nam na tym, aby nadać naszej łazience stylowego wyglądu warto zastanowić się właśnie nad złotem, jednak dodatki w tym kolorze należy dobierać ostrożnie.

Z CZYM ŁĄCZYĆ – KOLORY

Złoto samo w sobie jest kolorem wyrazistym, co mogłoby sugerować, że nie będzie dobrze czuło się w towarzystwie innych „silnych” barw. Nic bardziej mylnego. Złoto prezentuje doskonale na tle intensywnych, głębokich, ciemnych odcieni, które wydobywają jego blask.

Klasyka gatunku to połączenie z czernią, ale coraz chętniej architekci decydują się na zestawienie złota z granatem, burgundem oraz butelkową zielenią. Rzadziej spotykamy złoto w towarzystwie jasnych barw i są to głównie odcienie szarości.

Z CZYM ŁĄCZYĆ – FAKTURY

Z uwagi na specyfikę złotego koloru, który nawet w wersji szczotkowanej, charakteryzuje się połyskliwością, najlepszym tłem dla niego są matowe wykończenia. Złote detale świetnie prezentują się na tle miękkich tkanin, takich jak np. welur. Jednak panująca w łazience wilgoć nie sprzyja wykorzystywaniu w ich wystroju tapicerowanych mebli. Podobny efekt możemy uzyskać, wykorzystując w aranżacjach matowe farby oraz płytki.

ZŁOTE DETALE

Niebezpieczeństwo związane ze złotem we wnętrzach polega na tym, że nie trudno z nim przesadzić. Zanim zdecydujemy się na przykład na złotą ścianę, podłogę czy wannę, warto rozważyć mniej inwazyjne elementy.

Najbardziej oczywistym, ale również najbardziej efektownym, rozwiązaniem jest złota armatura. W serii POLLA marki Laveo znajdują się modele baterii, które pozwalają na kompleksowe urządzenie łazienki.

Dla podkreślenia efektu baterię można zestawić ze złotą lub czarną umywalką POLLA. Dodatkową jej zaletą – poza efektownym wyglądem – jest funkcjonalność umywalki. Materiał wykonania, czyli wytrzymała stal 304, sprawia, że łatwo utrzymać ją w czystości i z pewnością będzie służyła długie lata.

Uzupełnieniem złotej aranżacji łazienkowej są – bardzo ostatnio modne – dekoracyjne syfony umywalkowe. Dzięki takiej różnorodności modeli i rozwiązań, mamy możliwość stopniowania nasycenia złotym kolorem naszego wnętrza.