wróć do listy wróć

Jak osiągnąć styl loftowy w łazience?

dodano:

Porady

Styl loftowy to jeden z obecnie najbardziej pożądanych trendów w aranżacji wnętrz. Na jego charakter składa się specyficzny wystrój nawiązujący do architektury budynków pofabrycznych, to przede wszystkim surowość formy oraz przestrzeni, oszczędność dodatków oraz neutralna kolorystyka. Wnętrza w tej estetyce urządzane są w myśl zasady „mniej znaczy więcej” przy użyciu takich materiałów jak beton, cegła, metal, a najlepszymi dekoracjami są odsłonięte rury, kable i instalacje elektryczne oraz hydrauliczne.Styl ten poza pokojami przenoszony jest coraz częściej do kuchni oraz łazienki. Przy remoncie wówczas decydujemy się na czerwoną cegłę, beton lub odsłonięte ściany. Nawet w niewielkim mieszkaniu w bloku można pokusić się o industrialną aranżację. Liczy się pomysł, sposób aranżacji i stylowe dodatki, a nie wielkość wnętrza. Takim rozwiązaniem będzie zamontowane na ścianie lustro, które powiększy nam przestrzeń w blokowej małej łazience oraz rozświetli pomieszczenie.
Jeśli nie chcemy mocno ingerować i nie w głowie nam remonty, podpowiadamy jak w sposób łatwy możemy osiągnąć pożądany efekt loftu. Cały sekret tkwi w dodatkach, a te najłatwiej i najszybciej zmienić, dzięki drobnym zabiegom i niewielkim działaniom szybko uzyskamy pożądany efekt.

Chociażby wykorzystując baterie o charakterystycznym, minimalistycznym kształcie. W tym przypadku świetnie sprawdzi się seria Pretto, której grafitowe bądź czarne, matowe akcenty nadadzą nowej jakości. Modne, proste, wyraziste linie oraz geometryczne kontury, które znajdziemy w bateriach z serii Pola nadadzą niepowtarzalny styl i wdzięk. Ponadczasowa czerń stanie się kontrastem, dopełniając wnętrze. Możemy zdecydować się na drobną zmianę w postaci baterii umywalkowej bądź zmianę w strefie kąpieli tj. wannowa, natryskowa, natryskowa podtynkowa bądź zestawy natryskowe. Nie tylko jednak bateria może odmienić nam łazienkę.

Marka Laveo wprowadziła do swojej oferty umywalki Pola wykonane z nierdzewnej stali #304. Umywalki dostępne są w trzech wykończeniach, a wśród nich znajdziemy również  kolor czarny.
Miłośnicy industrialnych przestrzeni mogą wybierać wśród gamy produktów Laveo, podkreślając niepowtarzalny klimat wnętrza.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł

Przeczytaj także:

Porady

Sposoby na przechowywanie akcesoriów łazienkowych

dodano:

Zachowanie porządku wśród akcesoriów w łazience sprzyja ich użyteczności i naszej dobrej organizacji czasu. Wszystko to, z czego korzystamy na co dzień może być w zasięgu ręki. Wówczas nie trudzimy się i nie tracimy nerwów na gorączkowe poszukiwanie…

czytaj więcej

Trendy i inspiracje

Prysznic bez brodzika receptą na designerski minimalizm

dodano:

Współczesna łazienka już dawno zyskała na znaczeniu. Stawiane są przed nią wymogi funkcjonalne i estetyczne. To miejsce, w którym nie tylko dba się o higienę osobistą, ale i często wypoczywa. Aby dać sobie chwilę wytchnienia i zapewnić odrobinę luksu…

czytaj więcej