wróć do listy wróć

Wygoda w łazience

dodano:

Porady

Mała czy duża? Wąska, nieustawna? W bloku, a może na poddaszu? Z przeznaczeniem dla dzieci? Bez okna? Tyle, ile łazienek, tyle dylematów. Co łączy wszystkie? Potrzeba stworzenia komfortowego wnętrza, nawet w najbardziej wymagających uwagi pomieszczeniach. Łazienka to miejsce, które najczęściej odwiedzamy jako pierwsze o poranku. To także świątynia wieczornego relaksu po intensywnym dniu pracy. Ma służyć latami, bo nie każdy przejawia zainteresowanie częstymi remontami. Zadbajmy więc nie tylko o design, ale i o wygodę. Paradoksalnie, detale w łazience potrafią zdziałać cuda.

Przejawem udoskonalenia przestrzeni kąpielowej jest niepozorny korek klik-klak. To dziecinnie łatwy w obsłudze mechanizm, służący do zamykania i otwierania odpływu wody. Jednym ruchem palca możemy zwolnić wodę w wannie na zakończenie odprężającej kąpieli z bąbelkami. Równie szybko zgromadzimy wodę w umywalce, co umożliwi wykonanie prania ręcznego lub posłuży do umycia drobnych przedmiotów. Brzmi komfortowo? Dodatkową zaletą jest czyszczenie korka, które przebiega równie sprawnie, co jego użytkowanie. Dbanie o widoczne, zewnętrzne części klik-klaka w niczym się nie różni od czyszczenia armatury. Wystarczą: miękka ściereczka i łagodne środki pielęgnacyjne. Dzięki prostej konstrukcji korka, istnieje możliwość wyjęcia całego mechanizmu z otworu odpływowego, usunięcia zanieczyszczeń i łatwego zamontowania go z powrotem. Seria Alea to bogactwo baterii umywalkowych, uposażonych w to cudo techniki: modnej nablatowej, stojącej z wylewką L i klasycznej sztorcowej

Wszystkie modele, zarówno o białym, jak i chromowanym wykończeniu opatrzone są w błyskawicznie działający korek klik-klak.

Kolejnym udogodnieniem w łazience jest bateria z ruchomą wylewką. Armatura Appia umożliwi swobodne uzupełnienie wiadra wodą lub umycie rzeczy o większych gabarytach w umywalce.

Bateria wannowa ze składaną wylewką to rozwiązanie polecane szczególnie dla posiadaczy małych łazienek. Tych, którzy ponad wszystko pragną zażyć odrobiny luksusu w trakcie kąpieli w wannie. Dzięki ruchomej wylewce, zaraz po napełnieniu wanny wodą, możemy złożyć baterię, aby zyskać więcej miejsca. Na przykład dla relaksującego zagłówka. Zatem baterie Revelo czy Alea to nowoczesne i oszczędne wykończenie przestrzeni kąpielowej.

A co z tymi, którzy wybrali wannę, a tęsknią za prysznicem? Istnieje możliwość montażu zestawu natryskowego na drążku, przytwierdzonym do ściany, który dzięki specjalnemu zakończeniu drążka w sekundę zmieni się w deszczownicę. W to sprytne rozwiązanie wyposażony jest zestaw Solano.

Niewątpliwym ułatwieniem na co dzień może być sposób, w jaki przechowujemy wyposażenie domowego pomieszczenia sanitarnego. Gwarantem porządku we wnętrzu bowiem jest odkładanie rzeczy zawsze w to samo, wyznaczone miejsce. Pozostawianie akcesoriów w brodziku to kiepski pomysł. To jedno z największych skupisk bakterii w łazience. Uchwyt Cers umożliwia higieniczne zawieszenie rekwizytów łazienkowych typu gąbka czy masażer na kolumnie natryskowej. Półka Marin zadba o większe kosmetyki. Oba elementy mogą być montowane na dowolnej wysokości. Dzięki temu potrzebne rzeczy szybciej wyschną i zawsze będą znajdowały się pod ręką.

Wygoda to także świadomość, że zapewniliśmy bezpieczeństwo najbliższym w łazience. Baterie termostatyczne Termico posiadają zaletę, którą doceni każdy rodzic. Wystarczy raz ustawić określoną wartość temperatury wody, aby ją utrzymać przez cały okres eksploatacji. Użytkowanie sprowadza się więc do regulacji strumienia wody. Ryzyko poparzenia przez dwulatka, który odnalazł przyjemność w nieustającym myciu rączek – żadne. Baterie termostatyczne to także komfort dla osób, które żyją szybko i z powodu natłoku innych spraw, szukają beztroski w każdym calu.

Warto rozważyć najnowsze, nawet najdrobniejsze rozwiązania aranżacyjne w kontekście pomieszczenia użytkowego. Łazienka ma stanowić odpowiedź na nasze potrzeby. Możemy pokusić się o podstawę wyposażenia w komfortowym wydaniu, co bez wątpienia przełoży się na nasze lepsze samopoczucie.

 

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł