wróć do listy wróć

Co łączy zawór hydrauliczny z armaturą…odpowiedź jest prosta to nowa seria Muro od Laveo

dodano:

Trendy i inspiracje

Koniec ze standardowymi kształtami oraz klasycznym chromem w wykończeniu. Idzie nowe, a wraz z nim pomysły na niecodzienne akcenty w Twojej łazience! To wszystko dzięki serii Muro od Laveo.Kolekcja Muro cechuje się nieszablonowym oraz odważnym designem – szczególną uwagę przykuwają pokrętła stylizowane na zawór hydrauliczny. Obłe kształty, komfortowe wysokie wylewki, wygodne pokrętła będące wykończeniem baterii oraz niepowtarzalny styl to istotne detale, decydujące nie tylko o wyglądzie, ale też o zwiększonej funkcjonalności, ponieważ poszczególne elementy są dopracowywane z wielkim zaangażowaniem.

Seria dostępna w dwóch wykończeniach tj. grafitowym oraz czarnym a w jej skład wchodzi siedem baterii, kolumna natryskowa oraz słuchawka prysznicowa.

W serii znajdziemy, aż cztery modele baterii umywalkowej posiadające w zestawie aerator napowietrzający wodę oraz korek klik-klak. Wyszczególnić możemy modele umywalkowe tj. sztorcowy, podtynkowy, oraz dwie nablatowe w tym jedna z ruchową wylewką „L”. Kolejną propozycją jest model bidetowy oraz kuchenny w ruchomą wylewką „L”.

Na szczególną uwagę zasługuje model baterii wannowo-natryskowej, który możemy sami zmodyfikować w zależności od potrzeb, ponieważ w zestawie znajdziemy podtynkową baterię, natryskowe elementy w tym deszczownicę wraz ze słuchawką natryskową oraz wylewką wannową. Decydując się na kabinę prysznicową, możemy zrezygnować z wylewki, kolejną opcją jest wersja wannowa bądź wersja wanny z parawanem, gdzie zostawiamy wszystkie elementy – z reguły musimy postawić na model wannowy bądź natryskowy, tutaj możemy cieszyć się możliwością zachowania wszystkich tych elementów w jednym stylu. W serii pojawiła się także kolumna natryskowa wraz z baterią oraz słuchawka prysznicowa do samodzielnego zakupu, posiadająca trzy strumienie (deszczowy, mieszany, hydromasaż).

Śmiało można powiedzieć, że Muro, inspirowane jest łódzką tkanką miejską, klimatem loftu oraz awangardą designu. Pojęcie tkanki od razu przywodzi na myśl kompozycję zabudowy, składającą się z mniejszych elementów, tj. budynków, ulic, placów, dziedzińców itd. które razem tworzą całą wielką substancję miasta. Występująca w Łodzi różnorodność architektury jest przyciągająca, wymagająca, a wręcz hipnotyzująca. Bez wątpienia można w niej zatonąć, gdyż cały jej urok tkwi w szczegółach.

Miasto na przestrzeni lat jest modyfikowane, przeobrażane i unowocześniane. Powstają coraz to nowe budynki w miejsce starych, stare są rewitalizowane z dostosowaniem do współczesnych potrzeb. Mocno występująca różnorodność architektoniczna wynika z przekroju stojących obok siebie budynków. To połączenie wiekowych fundamentów z nowoczesną stalą i szkłem, wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka, że zupełnie ze sobą nie współgrających i nie tworzących harmonii, to jednak ten klimat skutecznie nadaje jej niepowtarzalność i wyzwala żywe emocje.

Ciemniejsze barwy w serii Muro, wcale nie oznaczają, że musi być mroczno czy przytłaczająco, wystarczy szczypta fantazji, aby odkryć łazienkę na nowo. Można osiągnąć to na wiele sposobów – ciepłe oświetlenie, kolorowe dodatki, zestawiając ciemne ściany z jaśniejszą podłogą (lub odwrotnie) lub przeplatając je z łagodną bielą czy szarością, które ożywią pomieszczenie. Kontrastowe połączenie armatury w ciemniejszych barwach – takie, jak np. bateria umywalkowa czy prysznicowa nadają całości jeszcze bardziej stylowego charakteru.

Barbara Stempniak, Product Manager Baterii Laveo:
„W Serii skupiliśmy się na dwóch wykończeniach, których wykorzystanie w armaturze to kompromis dla osób, które poszukują innej kolorystyki niż chrom bądź biel, ciemne dodatki pozwolą na podkreślenie ciekawego wnętrza. Dzięki takiemu wykończeniu łazienka stanie się pomieszczeniem równie przyjaznym jak i ciepłym. Wykorzystanie jej w otoczeniu mocno kontrastujących ze sobą czarnych elementów daje spektakularny efekt!”

Cieszy nas fakt, że Polacy coraz częściej szukają niekonwencjonalnych rozwiązań w swoich kuchniach czy łazienkach. Seria Muro stworzona jest właśnie z tą myślą.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł
100% osób określiło artykuł jako pomocny

Przeczytaj także:

Trendy i inspiracje

Łazienka dla niej – jak urządzić?

dodano:

Łazienka to domena kobiety. To miejsce, w którym można odciąć się od otaczającego nas świata i uczynić go swoim. Niezależnie od tego, czy mieszkasz sama, czy nie, łazienka powinna być przestrzenią, w której będziesz dobrze się czuć i możesz robić z n…

czytaj więcej

Trendy i inspiracje

Niecodzienna sztuka użytkowa, czyli jedyny w swoim rodzaju zlewozmywak Laveo

dodano:

Czy zlewozmywak może być dziełem sztuki? Czy stając się ozdobą kuchni, jednocześnie nie zatraci swojej pierwotnej funkcji utylitarnej? Na to pytanie podjęły próbę odpowiedzi Maria Kubiak autorka projektu zlewu Komodo oraz łódzka artystka Anna Modrzej…

czytaj więcej