wróć do listy wróć

Zrób kuchnię na szaro

dodano:

Trendy i inspiracjeSzary to – obok miłościwie nam panującej bieli – najbardziej popularny „kuchenny” kolor. Internet zalany jest wręcz zdjęciami szarych frontów pewnej popularnej sieciówki, którymi chwalą się zarówno zwykli śmiertelnicy, domorośli dekoratorzy, jak i zawodowi projektanci. Jeśli jednak zapytać ludzi z czym kojarzy im się ten kolor, w zdecydowanej większości przypadków usłyszymy, że jest nudny, zimny, nijaki. W czym zatem tkwi fenomen szarości?DLACZEGO SZARY?

Przede wszystkim skala szarości jest bardzo rozpięta. W zależności od tego jak bardzo intensywny odcień wybierzemy możemy optycznie powiększyć przestrzeń, dodać wnętrzu charakteru i wyrazistości, złagodzić lub zdynamizować przestrzeń. Bogata paleta odcieni zdecydowanie ułatwia wybór odpowiedniego dla nas koloru.

Drugą niewątpliwą zaletą szarości jest jej uniwersalność. Szary w kuchni będzie wyglądał dobrze w zestawieniu z każdym wykończeniem – drewnem, metalem czy kamieniem. Do szarego pasuje również każda kuchenna armatura (chromowana, inox czy czarna) oraz wszelkie – również pastelowe – sprzęty AGD. Wszystko to sprawia, że szary wpisuje się idealnie zarówno we wnętrza w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.


Szare akcenty

Jeśli jednak nie chcemy drastycznie ingerować w wystrój naszej kuchni, w który z pewnością włożyliśmy dużo serca, pracy oraz pieniędzy, a daliśmy się uwieść czarowi szarości, warto pomyśleć o niej w bardziej minimalistycznym wydaniu niż zmiana frontów czy płytek.

Ponieważ przygotowując ofertę Laveo staramy się podążać za obowiązującymi trendami i w jak największym stopniu zaspokajać potrzeby naszych klientów – przychodzimy do Was z gotowym rozwiązaniem, a właściwie całą ich garścią.
Zlewozmywaki

W aktualnym cenniku znajdziecie aż 9 granitowych zlewozmywaków w szarym wykończeniu. Każdy z rodzajów zlewozmywaków najbardziej popularnych serii – CELIA oraz DAFNE – zyskał swoją szarą odsłonę. Możemy wybierać między zlew z jedną komorą, 1,5 i 2 komorami, opcją z ociekaczem i bez oraz prostokątnym lub owalnym kształtem. Dzięki temu, niezależnie od rozmiarów naszej kuchni, w Laveo znaleźć można funkcjonalny i efektowny model.Baterie kuchenne

Doskonałym uzupełnieniem szarego zlewozmywaka – choć prezentuje się równie dobrze z każdym innym wykończeniem – będzie szara bateria kuchenna. Tutaj z całą pewnością na szczególną uwagę zasługuje POLA (BAP 978D), która wyróżnia się nie tylko szarym wykończeniem, ale dzięki ruchomej, elastycznej wylewce jest przy tym bardzo praktyczna w użytkowaniu.


Okap

Niekwestionowanym królem w dziedzinie laveowych szarości jest jednak JUKON – okap kominowy, który może pracować zarówno jako wyciąg, jak i pochłaniacz. Jego szare wykończenie sprawia, że jest absolutnym wyjątkiem wśród tradycyjnych czarnych i stalowych okapów i z pewnością będzie pięknie prezentował się w samym sercu naszej „zrobionej na szaro” kuchni.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł

Przeczytaj także:

Zlewozmywaki

Zlewozmywaki granitowe – odporność na lata

dodano:

W kuchni robimy bardzo dużo i bardzo szybko. Tu gotujemy i spożywamy posiłki ale też spotykamy się z przyjaciółmi, pijemy poranną kawę, czytamy gazety i książki czy bawimy się z dziećmi i odrabiamy z nimi lekcje. Jako, że tak dużo dzieje się w…

czytaj więcej

Trendy i inspiracje

Zrób kuchnię na czarno

dodano:

Czarny to bardzo elegancki kolor, który kojarzy się z minimalizmem w stylu glamour. Jest to też barwa nad wyraz uniwersalna, będąca ciekawym, mocnym akcentem we wnętrzu. Decydując się na nią trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach.…

czytaj więcej