wróć do listy wróć

Dla kogo bateria wannowa, podłogowa? - o czym trzeba wiedzieć przed zakupem armatury wolnostojącej?

dodano:

Porady

Do niedawna o wannach wolnostojących można było jedynie pomarzyć. Taka forma wanny mało komu przychodziła na myśl. Raczej nieosiągalna, mało praktyczna i przede wszystkim często za duża do małych łazienek. Dodatkowo, stare wanny wolnostojące zostały wyparte przez te w zabudowie ze względu na nieestetyczne, pozostające na widoku osyfonowanie.


Obecnie ma miejsce wielki powrót tych rozwiązań, a wanny wolnostojące w dzisiejszych czasach to synonim luksusu. Coraz częściej spotykane wanny w salonach kąpielowych podobne są do tych, które niegdyś gościły w starożytności. Według danych pierwsza taka wanna pojawiła się w pałacu na Krecie, miało to miejsce w XVI w p.n.e. Kamienne wanny przyciągały formą oraz zdobieniami.  Na taką kąpiel mogła sobie pozwolić wyłącznie elita, natomiast dla ówczesnego społeczeństwa o niższym statusie pozostawała ona całkowicie niedostępna.  

Wracając do teraźniejszości, zastanawiamy się, co się zmieniło? Kto nie marzy o długiej, relaksującej kąpieli w wannie, która pozwoli nam uwolnić zmęczone ciało po całym dniu wszelkich zmagań. Taki relaks to terapia zarówno dla ciała jak i duszy. Często takim kąpielom towarzyszą świece, aromatyczne olejki, niekiedy dobra książka czy lampka wina. W naszym przypadku to rytuał, którego nie chcemy się pozbawiać. Pamiętać należy również o tym, że wybór wanny pociąga za sobą zakup baterii wannowej. Taką propozycję przedstawia marka Laveo w postaci wannowej, podłogowej baterii. Seria Pretto, w której znajdziemy model baterii wannowej  wolnostojącej  to loftowa kolekcja dostępna w trzech wykończeniach. Dla wielbicieli klasyki ponadczasowy chrom. Dla miłośników ciemniejszych odcieni, którzy chcą wprowadzić do swojej łazienki powiew nowoczesności proponujemy wykończenie grafitowe bądź czarne.

Baterie o wysokości 94 cm bez problemu zestawimy z wannami wolnostojącymi różnych producentów. Wylewka o prostym kształcie szybko napełni wannę bez rozpryskiwania wody. Słuchawka natryskowa przymocowana do baterii zapewnia maksymalną elastyczność podczas spłukiwania, mycia czy kąpieli dzieci. Łatwy w użyciu uchwyt pozwoli na precyzyjną kontrolę temperatury i przepływu wody oraz skieruje wodę z wylewki do prysznica ręcznego. Cały osprzęt montażowy występuje w zestawie: mosiężna podstawa statywu i śruby rozporowe są dołączone do przykręcenia baterii do podłogi, co zapewnia stabilność i bezpieczną instalację. Ciekawy, smukły design baterii bez wątpienia uatrakcyjni łazienkę, czy salon kąpielowy. Na wstawienie takiego asortymentu trzeba mieć nieco więcej miejsca. Przyjmuje się, że należy zagospodarować co najmniej 10 metrów kwadratowych wolnej przestrzeni w łazience, aby można było swobodnie wstawić taką wannę i by dobrze prezentowała się we wnętrzu (należy zapomnieć o wciskaniu takiej wanny w kąt blokowej łazienki, bo będzie to wyglądało groteskowo). Wielką zaletą jest możliwość montażu zarówno wanny jak i baterii wannowej w każdym punkcie łazienki, nawet na samym jej środku. Jest to możliwe dzięki odpływom kanalizacyjnym, które montowane są nie w murach pomieszczenia, a w podłodze. Takie rozwiązanie z pewnością uatrakcyjni naszą łazienkę i pozwoli na chwile zapomnienia podczas kąpieli.


udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł
100% osób określiło artykuł jako pomocny

Przeczytaj także:

Trendy i inspiracje

Łazienka dla niej – jak urządzić?

dodano:

Łazienka to domena kobiety. To miejsce, w którym można odciąć się od otaczającego nas świata i uczynić go swoim. Niezależnie od tego, czy mieszkasz sama, czy nie, łazienka powinna być przestrzenią, w której będziesz dobrze się czuć i możesz robić z n…

czytaj więcej

Trendy i inspiracje

Co łączy zawór hydrauliczny z armaturą…odpowiedź jest prosta to nowa seria Muro od Laveo

dodano:

Koniec ze standardowymi kształtami oraz klasycznym chromem w wykończeniu. Idzie nowe, a wraz z nim pomysły na niecodzienne akcenty w Twojej łazience! To wszystko dzięki serii Muro od Laveo.

czytaj więcej