wróć do listy wróć

Złoto w kuchni

dodano:

Trendy i inspiracje

Złoto od wieków jest oznaką luksusu oraz wysokiej jakości, niegdyś wyłącznie występujące w formie biżuterii teraz śmielej wkracza do wnętrz, a także do kuchni, które stanowią serce domu i coraz częściej zachwycają.

Jak wprowadzić ten kolor wykończenia, aby nie przesadzić i uzyskać elegancki oraz wyważony efekt?


Jeśli jesteśmy na etapie remontu i decydujemy, aby złoto pojawiło się na elementach ściennych czy meblach warto zestawić je w połączeniu z bielą, pozwala to na odważniejsze aranżowanie wnętrza, dzięki czemu nasza kuchnia pozostanie odpowiednio przytulna oraz stylowa. Istnieje również możliwość wprowadzenia złota bez większego portfela czy rewolucji w postaci zmiany płytek. Pamiętać należy, że to detale nadają całego charakteru, w przypadku kuchni mamy całą masę możliwości! Drobny zabieg jak zmiana lampy czy uchwytów w szafkach już nada wrażenie luksusu. Stojące na blacie złote słoiki, zawieszony na ścianie zegar czy doniczki na zioła to elementy, które najszybciej oraz najłatwiej sami podmienimy. Kuchnia to jednak miejsce, które jest w stanie szybko zweryfikować zasadność dodatków wyłącznie dekoracyjnych, dlatego poza nimi warto, aby były również funkcjonalne. Do takich z pewnością należą produkty marki Laveo. Seria baterii Evora posiada wykończenie w postaci antycznego złota oraz miedzi, takie baterie z łatwością można dobrać do granitowego zlewozmywaka w wykończeniu białym, beżowym czy czarnym. Kolejną propozycją jest minimalistyczna bateria Pola wykończona w różowym złocie z ruchomą oraz elastyczną wylewką w czarnym kolorze. Całość może uzupełnić stalowy zlewozmywak Marmara dostępny w grafitowym oraz złoto różowym wykończeniu.

 

Jak widać możliwości są niewyczerpane, a złote dodatki idealnie wpisują się również w kuchniach z ciemnym drewnem oraz szarościach, które stały się bardzo popularne. Jeśli mowa o ponadczasowej elegancji warto złotą baterię kuchenną oraz złote uchwyty szafek połączyć z bielą mebli oraz kafelkami, uzupełniając całość jasnym ciepłym drewnem w postaci blatu czy parkietu. Biały granitowy zlewozmywak oraz jasny blat, który wyglądem oraz wzorem będzie przypominał marmur sprawi, że pomieszczenie stanie się bardzo szykowne i eleganckie. Nowoczesny i geometryczny ład osiągniemy natomiast złotą kuchenną baterią znajdującą się na tle czarnej ściany/czarnych kafelek. Zamiennikiem może być czarny zlewozmywak, geometryczne białe kafelki na ścianach, drewno o ciemniejszym odcieniu na podłodze oraz ciemne marmurowe lub granitowe blaty kuchenne. Zwolennicy industrialnego stylu również mogą wpleść elementy złotej baterii, która doda luksusowego powiewu loftowej aranżacji. W takim wydaniu świetnie będzie się komponować z cegłą, czernią bądź niewykończoną betonową ścianą, surowym drewnem, prostą, białą zabudową kuchenną oraz stalowymi geometrycznymi formami. Całość ładnie dopełni wisząca industrialna lampa z elementami w złotym odcieniu.


udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł

Przeczytaj także:

Trendy i inspiracje

Co łączy zawór hydrauliczny z armaturą…odpowiedź jest prosta to nowa seria Muro od Laveo

dodano:

Koniec ze standardowymi kształtami oraz klasycznym chromem w wykończeniu. Idzie nowe, a wraz z nim pomysły na niecodzienne akcenty w Twojej łazience! To wszystko dzięki serii Muro od Laveo.

czytaj więcej

Trendy i inspiracje

Niecodzienna sztuka użytkowa, czyli jedyny w swoim rodzaju zlewozmywak Laveo

dodano:

Czy zlewozmywak może być dziełem sztuki? Czy stając się ozdobą kuchni, jednocześnie nie zatraci swojej pierwotnej funkcji utylitarnej? Na to pytanie podjęły próbę odpowiedzi Maria Kubiak autorka projektu zlewu Komodo oraz łódzka artystka Anna Modrzej…

czytaj więcej