Najczęściej zadawane pytania

Czy na zlewozmywaku granitowym można stawiać gorące naczynia? Czy to nie uszkodzi jego powierzchni?

Zlewozmywak granitowy jest odporny na temperaturę do 250°C. Można postawić na nim gorący garnek, jeśli mamy pewność, że jego temperatura nie przekracza tej wartości. Należy jednak pamiętać, że temperatura naczynia bezpośrednio po zdjęciu z kuchenki może być wyższa niż temperatura gotującej się w nim potrawy i może przekraczać 250°C.

Co to jest korek automatyczny i czy wszystkie zlewy Laveo są w niego wyposażone?

Korek automatyczny to zamknięcie odpływu wody w komorze zlewozmywaka za pomocą pokrętła umieszczonego na rancie zlewu. Główną zaleta korka automatycznego jest możliwość wypuszczenia brudnej wody z komory bez konieczności wkładania do niej rąk. W zależności od modelu, zlewozmywaki marki Laveo są wyposażone w korek automatyczny, manualny lub nowość w ofercie – korek sterowany przyciskiem.

Jaki okres gwarancji mają zlewozmywaki Laveo i co jest nią objęte?

Zlewozmywaki marki Laveo objęte są odpowiednio: 10-letnim – granitowe i 15-letnim – stalowe, okresem gwarancyjnym. Wyposażenie zlewozmywaków (syfony, korki, baterie i inne akcesoria dołączone opcjonalnie do kompletu) może posiadać inny okres gwarancyjny, którego szczegóły są każdorazowo uwzględniane w karcie gwarancyjnej.

Czym czyścić zlewozmywak Laveo?

Zlewozmywaki granitowe najlepiej czyścić specjalnymi, przeznaczonymi do tego celu, środkami, takimi jak preparat do czyszczenia zlewozmywaków granitowych marki Laveo .
Do usuwania codziennych zabrudzeń możemy użyć również tradycyjnych środków czyszczących niezawierających w swoim składzie chloru i jego pochodnych. Do usuwania osadów z kamienia można zastosować mieszankę octu kuchennego i ciepłej wody w proporcji 1:1, którą należy pozostawić na czyszczonej powierzchni ok 5h, przetrzeć miejsca zabrudzone szorstką stroną gąbki, a następnie dokładnie spłukać.

! Zlewozmywaków granitowych nie należy czyścić środkami żrącymi i zawierającymi elementy ścierne.

Systematyczne używanie środków przeznaczonych do konserwacji zlewozmywaków granitowych (preparat do konserwacji zlewozmywaków granitowych marki Laveo) – ułatwia utrzymanie zlewozmywaka w czystości.

Czy zlewozmywaki się odbarwiają?

Zlewozmywaki marki Laveo są odporne na odbarwienia. Należy jednak pamiętać o właściwym ich użytkowaniu: nie stosować drażniących środków chemicznych do czyszczenia zlewozmywaka, nie pozostawiać na powierzchni barwiących substancji i produktów spożywczych (np. buraczki, wino czy sok z cytryny), systematycznie konserwować zlewozmywak dedykowanymi do tego celu środkami

Czy przy montażu trzeba używać klipsów montażowych?

Wszystkie zlewozmywaki marki Laveo posiadają w komplecie zestaw klipsów montażowych. Ich użycie – ze względu na dużą masę zlewozmywaków – nie jest konieczne podczas montażu modeli wykonanych z granitu. W takim przypadku wystarczające jest użycie silikonu, który zabezpieczy blat przed wodą, a jednocześnie uniemożliwi przesuwanie się zlewozmywaka podczas codziennych czynności. Pozostałe modele wykonane ze stali wymagają użycia klipsów montażowych.

Co to jest korek klik-klak w zlewach i co czego służy?

Korek typu klik-klak jest korkiem, w którym otwarcie i zamknięcie odpływu jest wykonywane przez jego naciśnięcie (możemy to zrobić np. drewnianą łyżką z długim trzonkiem). Powierzchnia korka jest płaska, dzięki czemu nie gromadzą się na jego powierzchni resztki jedzenia.

Korek klik-klak to nowość w ofercie marki Laveo – zostały w niego wyposażone wybrane modele zlewozmywaków.

Jakie funkcje spełnia wystający front w zlewozmywaku Komodo?

Szeroki front, widoczny na tle kuchennych mebli nadaje zlewozmywakowi Komodo wyjątkowy, oryginalny i efektowny wygląd.

Poza funkcją estetyczną, zadaniem widocznego frontu w modelu Komodo jest ochrona drzwiczek szafki kuchennej przed zabrudzeniem i zaciekami powstającymi podczas zmywania. Woda zamiast na meble, spływa po froncie na podłogę, z której łatwiej jest wodę usunąć. Dodatkowo wystający front umożliwia przysunięcie się jak najbliżej zlewozmywaka i przyjęcie wygodnej, nieobciążającej pleców, pozycji podczas wykonywania codziennych czynności.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Zapytaj, lub od razu wypełnij formularz:

* pola wymagane